Ameliyat ve Sağlık Giderleri İçin Hangi Bankalar Kredi Verir?

Herkes zaman zaman acil nakit ihtiyacına düşüyor ve bu durumlarda en çok başvurulan yollardan biri ihtiyaç kredileri oluyor. Herkesin aklında da sağlık için farklı bir kredi türünün olup olmadığı sorusu yer alıyor.

Bankaların Sağlık Giderleri İçin Özel Bir Kredisi Var mı?

Genel olarak bankalara baktığımızda sağlık giderleri için özel bir kredi yok diyebiliriz. Bazı bankalar sağlık kredisi adı altında kredi seçenekleri sunuyor olsalar da aslında bu krediler ihtiyaç kredileriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Birkaç bankanın sağlık kredisi olarak bahsettiği krediler aslında özel olarak sağlık giderlerini karşılamak için tasarlanmadığından genel ihtiyaç olarak bakıldığından size bankaların sağlık giderleriniz için özel bir kredi vermediğini açıkça söyleyebiliriz.

Bu durumda yapmanız gereken ise ihtiyaç kredilerinden size en avantajlı olanı araştırmak oluyor. Bunun nedeni her ne kadar sağlık giderleri adı altında geçse de aslında normal bir şekilde ihtiyaç kredisi çektiğinizde de değişen hiçbir şey olmayacağıdır.

Bu Kredilerde Faiz ve Vade Oranı Nasıl Oluyor?

Yasal düzenlemeler ile bütün ihtiyaç kredilerinde en fazla 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Bu nedenle ister sağlık giderleriniz için kredi çekin isterseniz başka bir isteğinizi karşılamak adına kredi kullanmak isteyin her türlü ihtiyaç kredileriniz için en fazla 48 ay vade kullanabileceksiniz.

Faiz oranı ise her bankaya göre değişiklik gösterdiğinden size en uygun bankayı ve krediyi seçmek açısından araştırmalarınızı iyi yapmanızı öneriyoruz.

Sağlık Giderleri İçin En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Sağlık giderleri için kullanacağınız kredilerde de bütün ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi en önemli şey aylık geliriniz ve kredi notunuz olacaktır. Bu nedenle kullanmak istediğiniz kredi tutarı da bu iki faktöre bağlı olarak belirlenecektir. Bu nedenle ne kadar kredi kullanabileceğinizi net bir şekilde öğrenmek için bankalarla iletişime geçip kendi gelirinize göre bunu hesaplamalısınız.

Sağlık Kredisi Talebimin Onaylanması İçin Şartlar Nelerdir?

Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi sağlık giderleri için kullanmak istediğiniz kredide de kredi notunuzun iyi olması, kredi isteğini yaptığınız güne kadar bütün ödemelerinizin düzenli olması, bankalarla ilişkilerinizin olumlu oluşu, istediğiniz kredi tutarı için gelirinizin de yeterli olması ve son iş yerinde çalışma sürenizin yeterli olması gerekmektedir. Bu şartları tamamladığınız takdirde istediğiniz kredi size rahatlıkla verilecektir.

Raporlu Dönem İçin Ertelemeli Kredi Kullanılır mı?

Sağlık durumunuzdaki aksaklıklar nedeni ile belirli bir dönem raporlu iseniz aldığınız maaşta ortalama %20’lik bir kayıp meydana geleceği gibi raporun bitiş tarihine kadar SGK’dan da maaş alınamaması gibi gelir kayıpları ve gecikmeler yaşanmaktadır. Bütün bunlara ek olarak ilaç, hastane masrafları gibi ek gelirleriniz sebebi ile de bütçeniz bozulabilir. Bütün bu nedenlerden dolayı ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmanız raporlu olduğunuz dönemde daha doğru ve daha avantajlı bir finansman şekli olarak karşımıza çıkıyor. Fakat ertelemeli ihtiyaç kredisi seçeneğinde de ertelemeli olmayan kredilere göre toplam kredi ödemenizin fazla olacağını size belirtmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir